India Desk

Dlaczego Indie?

Indie są już najludniejszym krajem na świecie, co oznacza ogromny potencjał rynkowy. Liczba ponad miliarda ludzi tworzy znakomity rynek zbytu, pozwalając na skuteczne skalowanie działalności. 

Indyjska gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach Indie stały się jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, co świadczy o stabilności i perspektywach dla inwestorów. Indie mogą pochwalić się spektakularnym wzrostem PKB na tle spowalniającej światowej gospodarki – w trzecim kwartale 2023 r. Indie rozwijały się w tempie 7,6 proc. w ujęciu rocznym, notując najlepszy wynik wśród największych gospodarek na świecie. 

Indyjski rząd wprowadza wiele inicjatyw proinwestycyjnych i ułatwień biznesowych, co sprawia, że kraj ten staje się coraz bardziej przyjazny dla przedsiębiorców zagranicznych. 

Rosnąca liczba osób należących do klasy średniej stwarza nowe możliwości dla różnych branż, takich chociażby jak rynek e-commerce czy sektor usługowy. 

Dlaczego my?

Przygotowanie do ekspansji na rynek indyjski wymaga kompleksowego podejścia, solidnego wsparcia prawnego, rzetelnej analizy rynku oraz zrozumienia specyfiki lokalnej kultury biznesowej. Zapewniamy doradztwo we wszystkich tych obszarach.

Posiadamy specjalistyczną wiedzę o rynku indyjskim, rozumiemy lokalne uwarunkowania i różnice kulturowe, współpracujemy z renomowanymi  kancelariami prawnymi, biurami rachunkowymi, doradcami biznesowymi, ekspertami w Polsce i Indiach, dlatego jako nieliczni na rynku oferujemy kompleksową obsługę prawną polsko-indyjskich projektów biznesowych dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. 

Wraz z naszą siostrzaną spółką GLOBALLY.SMART posiadającą biura w Polsce i w Indiach, posiadamy unikalne doświadczenie w doradztwie prawnym i biznesowym na rynku Indyjskim, czego potwierdzeniem są rekomendacje naszych klientów.  

Chcesz założyć spółkę w Indiach?

Nasza oferta

Rekomendacje

“Pani Mecenas Latymowicz przeprowadziła Lingaro przez proces założenia spółki w Indiach oraz doradza nam w bieżącej działalności w tym kraju. Cenimy sobie wiedzę oraz ogromne doświadczenie Pani Mecenas dotyczące prawnych aspektów prowadzenia działalności w Indiach. Zawsze możemy liczyć na jej profesjonalizm oraz zrozumienie naszych potrzeb.”

Barbara Truszkowska

Head of Legal & Compliance, Lingaro

“Chcielibyśmy zarekomendować usługi świadczone przez dr Judytę Latymowicz oraz jej kancelarię wszystkim przedsiębiorcom, którzy poszukują profesjonalnego i skutecznego wsparcia prawnego oraz biznesowego na rynku indyjskim. Doskonałe zrozumienie rynku, znajomość przepisów prawnych i umiejętność skutecznej komunikacji z partnerami w Indiach w połączeniu z praktycznym podejściem do rozwiązywania problemów biznesowych, istotnie pomogły w naszej ekspansji na rynek indyjski.”

Iwona Chilimoniuk

HR Director – KAN Group

“Dr Judyta Latymowicz pomogła otworzyć biznes mojej rodzinnej firmy w Indiach a obecnie doradza należącym do mnie spółkom na tym rynku, co wymaga nie tylko doskonałej znajomości obu systemów prawnych, ale przede wszystkim unikalnej wiedzy o sposobie prowadzenia działalności biznesowej na styku dwóch zupełnie różnych kultur. Szczególnie wyróżnia ją otwartość na potrzeby klienta, ich zrozumienie oraz dostarczanie konkretnych i skutecznych rozwiązań zarówno prawnych, jak i biznesowych.

Małgorzata Bieniaszewska

Właścicielka MB-Pneumatyka

Baza wiedzy

Studia podyplomowe „Inwestycje i handel na rynkach azjatyckich”
Prawo w Indiach Blog
Przewodnik PAIH – Jak założyć spółkę w Indiach
Usługi doradcze w Indiach

„Indie to kraj miliarda ludzi i miliona możliwości”

SOCIAL MEDIA

WARSZAWA
Al. Niepodległości 210/9
00-608 Warszawa

KATOWICE
ul. Francuska 38
97-400 Katowice